Co to jest biustonosz Bralette i dla kogo jest przeznaczony?

Kupując biustonosz, często zapominamy, że niektóre modele mogą być naprawdę wygodne. Biustonosz braletka - co to jest i kto może go nosić? Jeśli jeszcze nie znasz tego modelu, po przeczytaniu artykułu najprawdopodobniej uznasz, że znalazłaś swój ideał. 

Biustonosz Bralette - co to jest?

Zanim odpowiemy dla kogo jest biustonosz Bralette, najpierw warto wspomnieć o jego cechach charakterystycznych. Najprościej będzie go opisać za pomocą słowa: wygoda. Nazwa pochodzi z języka francuskiego i wcale nie oznacza biustonosza! Bralette to koronkowy top, który został zbudowany z trójkątów. Dzisiaj też można spotkać koronkowe bralety, których nie zakłada się pod bluzkę czy koszulkę, a wykorzystuje jako pełnoprawną część garderoby, na którą można zarzucić blezer lub lekką kurtkę. 

A zatem biustonosz braletka - co to jest? Na pewno synonim wygody i komfortu. Jest bardzo miękki i nigdzie nie uwiera. Bralette to kompromis pomiędzy miękkimi biustonoszami, a optycznie powiększającymi biust push-upami. Braletka ma kilka cech charakterystycznych, zwłaszcza jeśli myślimy o jej budowie. Składa się z trójkątnych elementów, które eksponują naturalne piękno kobiecego ciała. Nie znajdziesz tu mocnego usztywnienia czy wkładek. Ponadto, biustonosz Bralette najczęściej jest stworzony z delikatnych i przyjemnych materiałów - koronki lub bawełny. Zastanawiasz się dla kogo Bralette będzie dobrym wyborem? Odpowiadamy!

Biustonosz Bralette - dla kogo będzie dobrym wyborem?

Powszechnie przyjęło się, że braletka to model dla kobiet o małym biuście. Po części jest to prawda, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby biustonosze damskie w stylu braletki wybierały także kobiety o średnim biuście. Wszystko rozbija się o odpowiedni dobór fasonu, który będzie na tyle głęboki, aby objąć pierś w całości. 

A zatem dla kogo tak naprawdę jest biustonosz Bralette? Braletkę docenią przede wszystkim kobiety, które nie boją się naturalnego piękna i w pełni akceptują swój wygląd. To biustonosz dla pań, które nie chcą optycznie powiększyć piersi, a jedynie podkreślić ich kształt. 

Jak dobrać braletkę?

Zanim uznasz, że braletka to coś, co musisz mieć, najpierw zorientuj się, jak dobrać rozmiar do kształtu i wielkości biustu. Musisz też pamiętać, że Bralette jest nieco inny od usztywnianych modeli. Nie sugeruj się rozmiarem, który nosisz na co dzień, zwłaszcza jeśli biustonosze Bralette były Ci do tej pory nieznane. 

Podstawą w dobieraniu każdego biustonosza jest pobranie wymiarów. Zmierz swój obwód piersi i pod biustem. Pamiętaj, żeby nie mierzyć się w usztywnianym staniku - w ten sposób nie uzyskasz realnych wymiarów. Jedyne, co musisz teraz zrobić, to zerknąć na tabelę producenta i wybrać odpowiedni rozmiar. 

Jak nosić biustonosz Bralette?

Biustonosz Bralette często jest na tyle mocno zabudowany, że może być samodzielnym elementem stylizacji - zwłaszcza tych zakładanych latem. Bralet może także delikatnie wystawać z dużego dekoltu. Innym rozwiązaniem jest stworzenie kontrastowej kompozycji biustonosza z koszulą, która wyraźnie odznacza się na tle biustonosza. 

Dla kogo biustonosz Bralette? Dla każdego. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Nie bój się łączyć różnych form i nie poddawaj schematom. Bralette to bardzo wszechstronny biustonosz, ale pamiętaj, że przede wszystkim to Ty musisz czuć się dobrze w tym, co nosisz. 

Jeśli jesteś zdecydowana na zakup braletki, sprawdź ofertę platformy zakupowej bombardina - na pewno znajdziesz tam odpowiedni rozmiar i fason.


Zostaw komentarz

Dodano komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.