Jednoczęściowy czy dwuczęściowy? Damski strój kąpielowy na lato 2023

Sezon plażowy za chwilę rozpocznie się na dobre, a Ty wciąż nie wybrałaś swojego idealnego stroju kąpielowego? Nadchodzimy z pomocą! Sprawdź, które modele są tego lata szczególnie na topie i ustal, który wolisz fason: jedno- czy dwuczęściowy?

Damski strój kąpielowy – jedno- czy dwuczęściowy?

Zarówno jedno- jak i dwuczęściowe stroje kąpielowe posiadają swoje zagorzałe zwolenniczki oraz, rzecz jasna, przeciwniczki. Istnieje jednak spora grupa kobiet, która wciąż waha się pomiędzy tymi dwoma, wydawałoby się, ze skrajnie różnymi, opcjami.

dwuczęściowy strój kąpielowy 2023

Na którą z nich zdecydujesz się Ty? Jakie plusy posiadają jednoczęściowe stroje kąpielowe? I dlaczego niektóre z nas tak uwielbiają stroje dwuczęściowe? Postanowiliśmy się nad tym zastanowić!

Zalety jednoczęściowego stroju kąpielowego

Jednoczęściowe stroje kąpielowe posiadają wiele zalet. Wybierają je Panie o różnych typach sylwetki, chwaląc ten fason przede wszystkim za wygodę i komfort. Niewątpliwym plusem jednoczęściowych strojów kąpielowych jest również fakt, że zakrywają i wysmuklają talię oraz brzuch. Dzięki temu, że materiał gładko przylega do ciała, możliwe jest podkreślenie kobiecych kształtów.

Jednoczęściowt strój kąpielowy 2023

Niektóre z Pań decydują się na jednoczęściowy strój kąpielowy po ciąży także dlatego, by zamaskować rozstępy lub bliznę po cesarskim cięciu. Co jednak istotne, możemy to zrobić także w stroju dwuczęściowym, wybierając po prostu fason z wysokim stanem.

Fasony jednoczęściowego stroju kąpielowego

Wśród proponowanych fasonów jednoczęściowego stroju kąpielowego znajdują się m.in.:

Monokini to niezwykle finezyjne i oryginalne modele jednoczęściowych strojów kąpielowych. Posiadają wycięcia w talii i okolicy brzucha, sznurowania lub inne niecodzienne elementy, dzięki czemu eksponują całe ciało w zawadiacki i nietuzinkowy sposób. Są świetną alternatywą dla kobiet ceniących sobie intrygujące połączenia.

Strój kąpielowy 2023 Tankini

Klasyczne stroje kąpielowe tradycyjnie zakrywają więcej, a sportowe modele zostały stworzone z myślą o Paniach, dla których pływanie jest sposobem na aktywny wypoczynek.

Zalety dwuczęściowego bikini na plażę

Dwuczęściowe bikini na plażę uwielbiane jest przede wszystkim na niezwykle bogaty wybór wzornictwa i kolorów. Trudno o bardziej zróżnicowana kategorię damskiej odzieży niż właśnie dwuczęściowe stroje kąpielowe. Pozwalają pięknie podkreślić kobiecy biust i pośladki, a dzięki odkrytej talii – opalić brzuch i biodra.

dwuczęściowe bikini 2023

Wiele kobiet czuje się lepiej w dwuczęściowym stroju kąpielowym, bo pozwala on zachować odpowiednie proporcje pomiędzy górą i dołem sylwetki. To także najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy odkryć jak najwięcej ciała.

Fasony dwuczęściowych strojów kąpielowych

Wśród proponowanych fasonów znajdują się m.in.:

Bikini nikomu przedstawiać nie trzeba. Mikro bikini to natomiast stroje kąpielowe, które w jeszcze większym stopniu odsłaniają kobiece ciało. Znajdziemy w tej kategorii dużo wiązań i cienkich sznureczków, a także propozycje wykonane z naprawdę niewielkiej ilości materiału.

Strój kąpielowy tankini

Tankini jest przeciwieństwem mikro bikini. Choć dwuczęściowe, często zasłania biodra, ramiona lub pośladki. Zostało stworzone z myślą o kobietach, które cenią sobie oryginalne wzornictwo, wysoki stan lub falbany i innego rodzaju zdobienia na stroju kąpielowym.

Strój kąpielowy w 2023 roku – przegląd bestsellerowych modeli

Wśród bestsellerowych modeli strojów kąpielowych na 2023 rok znalazły się zarówno stroje jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Rekordy popularności biją m.in.:

Zaszalej tego lata i wybierz swój wymarzony strój kąpielowy w Bombardina!


Zostaw komentarz

Dodano komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.