TOP5 pomysły na zabawy w basenie dla dzieci 🌞

Upalne lato dla każdego rodzica oznacza jedno – częste wizyty na basenie. Choć taki wyjazd może być doskonałym odpoczynkiem także dla dorosłych, to problem zaczyna się pojawiać, gdy najmłodsi zaczynają się nudzić. Na szczęście mamy dla Was doskonałe pomysły na zabawy w basenie dla dzieci, które skutecznie zajmą ich czas, a Wam pozwolą się oddać na błogi odpoczynek.

Pomysły na zabawy dzieci w basenie – TOP5

Pomysł 1: Konkurs na najlepszego poszukiwacza skarbów

dziecko w basenie

Dzieciaki uwielbiają rywalizację, dlatego z pewnością chętnie zaangażują się we wszystko, co może się spotkać z oczekiwaną nagrodą – a w szczególności, jeśli będą to lody! 

Do basenu można wrzucić różne figurki zwierząt morskich czy większe muszelki, a następnie zorganizować konkurs na najlepszego poszukiwacza skarbów. W takie zabawy w wodzie na basenie można zaangażować całkiem pokaźną grupę osób, dlatego ten pomysł szczególnie polecamy tym, którzy sprawują opiekę nad więcej niż 2 lub 3 dziećmi.

Uwaga: Dzieci, które chcą dołączyć do takiej zabawy w basenie, powinny mieć okulary do pływania, a nawet maski. Warto pamiętać o takich akcesoriach przed wyjazdem nad wodę.

Pomysł 2: Kto pierwszy na tratwę!

pomysł na zabawy w wodzie w basenie

Do realizacji kolejnej zabawy w wodzie na basenie potrzeba wyłącznie materaca i więcej niż 2 dzieci. Na znak osoby dorosłej dzieci muszą jak najszybciej przedostać się z brzegów basenu na materac, który na początku zabawy należy ustawić na środku zbiornika. Celem zabawy jest pomieszczenie jak największej ilości dzieci na materacu. 

Pomysł 3: Zapasy na tratwie – fajna zabawa na basenie!

zabawy w basenie dzieci

Do tego pomysłu będą niezbędne odpowiednie akcesoria do zabawy w basenie. Dmuchane tratwy to naprawdę ciekawy pomysł na zabawy w basenie dla 2 osób. Uczestnicy zabawy siadają na swojej tratwie, do której dołączone są duże dmuchane wiosła. Zadaniem uczestnika jest zrzucenie przeciwnika z tratwy za pomocą wiosła. Jest co całkowicie bezpieczna forma zabaw w basenie dla dzieci, która z pewnością dostarczy im mnóstwo radości!

Pomysł 4: Sportowe zabawy w wodzie na basenie

siatkówka w basenie dla dzieci

Odbijanie piłki to fajna zabawa w basenie, ale dla większości dzieci nudna. Maluchy potrzebują coś, co pozwoli im na rywalizację, dlatego niezbędne będą odpowiednie akcesoria do zabawy w basenie! 

Dmuchany kosz do koszykówki czy siatka do siatkówki pozwoli im na prawdziwe wodne i sportowe szaleństwo!

Pomysł 5: Wodne wyścigi na rekinie

dmuchany rekin do basenu

Ostatnią naszą propozycją są wodne wyścigi na dmuchanych rekinach! To naprawdę super pomysł na zabawy w wodzie na basenie, gdyż zawiera element rywalizacji, a także pozwala dzieciakom na doskonalenie sprawności fizycznej. Utrzymanie się na dmuchanym rekinie wcale nie jest takie proste, więc najmłodsi nieraz wpadną do wody! 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na zabawy dla dzieci w basenie pomogą Ci zagospodarować letni czas najmłodszym. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie inne dmuchane akcesoria możesz użyć do zabawy z dziećmi, to koniecznie zajrzyj na naszą stronę.


Zostaw komentarz

Dodano komentarz

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.